Mobil cihazlar için video

İçerik pazarlamadaki başarınızı ölçme

Mobil cihazlar için video

Mobil cihazlarda video reklamcılığı, işletmeler için değerli bir pazarlama olanağı sunar. Video reklamlar daha ilgi çekici olabilir ve geleneksel reklam biçimlerinden daha fazla bilgi sunabilir.

Bu nedenle mobil videonun büyümesi, mobil video reklam oluşturma ve mobil video reklamlarla ilgili içerikleri hedefleme konularını konuşalım.

Mobil video tüketiminde muazzam bir artış yaşandı.

Kullanıcılar mobil cihazlarında video izleyerek daha fazla vakit geçirdiğinden işletmeler için müşterileriyle bağlantı kurmaya yönelik daha fazla fırsat ortaya çıkıyor.

Ankara’da bir tesisat işletmenizin olduğunu varsayalım. Tüm şehir genelinde çalışan çok sayıda tesisatçınız var. Artık video reklamlar yayınlayarak işletmenizi daha fazla büyütmek istiyorsunuz.

O zaman etkili video reklam kampanyaları oluşturabileceğiniz yolları inceleyelim.
Yapmak isteyeceğiniz ilk şey, kullanacağınız gerçek videoların oluşturulmasıdır. Artık video hazırlamak için çok fazla bütçeye sahip olmanız gerekmez. Hatta pek çok yüksek kaliteli video bir mobil cihazda kaydedilebilir.

Oluşturacağınız video içeriği üzerine düşünürken birkaç temel noktayı aklınızda bulundurmanız gerekir.

Öncelikle içeriğin alakalı olmasını sağlayın. Kitlenizin ilgileneceği bir içerik oluşturmak istersiniz.

Sonra, içeriğinizi kısa tutun. İlgi süreleri sınırlı olduğundan reklamlarınızın zamanını uygun şekilde ayarlamak istersiniz.

Son olarak, videonuza net bir harekete geçirici mesaj ekleyin. Kitleye etkileşimde kalmak için yapmaları gereken şeyi mutlaka söyleyin.
Diyelim yeni bir inşaatta boruları döşeyen, en yüksek puanlı tesisatçılardan birini gösteren, kısa bir video oluşturmaya karar verdiniz.

Videoda başlangıçtan bitişe kadar tesisat ekibinin becerileri ve uzmanlığı gösteriliyor. Sonraki adım, video reklamınızı yüklemek ve mobil kitlenizi hedeflemek.

Video reklamları hedeflerken kitlenizin konumunu göz önünde bulundurun. Gün içinde mobil video izledikleri saatleri ve izledikleri video türlerini düşünün.

Mesela videonuzu ofisinizin 15 km çevresinde bulunan kullanıcılara göstermek istiyorsunuz. Hedeflenen alanın küçük tutulması mantıklı, çünkü çoğu kişinin evlerine hızlıca ulaşabilecek tesisatçılara ihtiyaç duyduğunu biliyorsunuz.

Reklam ınızı ev işleri videolarında yayınlanacak şekilde hedeflemek istiyorsunuz. Böylece sunduğunuz hizmetleri istemeleri veya bunlara ihtiyaç duymaları olası kullanıcılara ulaşabilirsiniz.
Video reklamlar sayesinde reklamlarınızla ilgili içerikleri hedeflemek için anahtar kelimeleri seçebilirsiniz. Reklamlarınızın gösterilmesini istediğiniz belirli videoları ve web sitelerini bile seçebilirsiniz.

Yıkık evlerin onarım projelerine dair videolar gösteren, popüler bir YouTube kanalı biliyorsanız bu kanal, hedeflemek için harika bir kanal olabilir. Tesisat facialarının videolarını izleyen kullanıcılar artık işletmenizin tüm tesisat sorunlarına çözüm sunduğunu görürler.
Artık mobil video reklamcılığının kullanıcılarla anlamlı biçimlerde etkileşim kurmanıza nasıl yardımcı olabileceğini biliyorsunuz.

Video reklamlarınız ne kadar hedefli ve alakalı olursa müşterileriniz de o kadar etkileşimde olurlar.

Hareket halindeyken internette gezinme, gündelik hayatın son derece sıradan bir parçası haline geldi. Bu nedenle, mobil platformda yer almak işletmelerin önem vermesi gereken bir konudur. Mobil site ile mobil uygulama arasındaki farkı, mobil SEO’yu ve hedefleriniz için doğru mobil pazarlama türünü öğrenin.Mobil video tüketimi yükselen bir değerken reklam stratejinize mobil platformu da dahil etmek çok yerinde bir adımdır.

Mevcut seçenek ve araçları, doğru anahtar kelimelerle birlikte reklam biçimlerini nasıl seçeceğinizi anlamak, ilk mobil pazarlama kampanyanızda başarı sağlamanıza yardımcı olur.

Bizi takip edin. Facebook:  Webtasarım / E-Ticaret
Maxwebtasarım.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+90 534 890 05 20 / info@maxwebtasarim.com

TOP