Mobil cihazların evrimi

İçerik pazarlamadaki başarınızı ölçme

Mobil cihazların evrimi

Mobil cihazlar, içinde yaşadığımız dünyayı radikal biçimde değiştirdi. Bu mobil cihazlar da ışık hızında gelişmeye devam edecek gibi görünüyor.

Şimdi şu konulardan bahsedeceğiz: Mobil cihaz kullanımının son kırk yıl içinde nasıl değiştiği. Şu anda mobil cihazlarda sunulan özellikler. Mobil cihazların hızlı büyümesinin, işletmenizi internette nasıl pazarlayabileceğinizi hangi açılardan değiştirdiği.

İlk cep telefonu aramasının 1973 yılında gerçekleştiğini biliyor muydunuz? Dünyanın ilk taşınabilir ticari cep telefonunun 1984 yılında satışa sunulmasına kadar 11 yıl daha geçti.

O zamandan bugüne cep telefonları büyük bir evrim geçirdi. Boyutu küçülürken, özellikleri arttı. Bu cihazlar artık gündelik yaşamımızın önemli bir parçası.
Mobil cihazlar artık sadece telefon araması yapmanın bir yolu değil, aynı zamanda güçlü multimedya cihazları. İnternette gezinebiliyor, e-postalarımızı kontrol edebiliyor, fotoğraf çekebiliyor, GPS ile yönümüzü bulabiliyor, sosyal medyada gönderi yayınlayabiliyor ve çok daha fazlasını yapabiliyoruz.

Mobil cihazlar son birkaç on yılda öylesine değişti ki gelecekte her şey mümkün görünüyor.

2016 yılında yapılan araştırmaya göre Türkiye, dinamik ve genç nüfusu nedeniyle akıllı telefon bağımlılığının en yüksek olduğu ülkelerden biri. Türkiye’deki kullanıcılar günde ortalama 70 kez cep telefonunu kontrol ediyor, bu da yaklaşık 15 dakikada bir ekran yüzü gördüğümüz anlamına geliyor. Bu oran; Rusya, İngiltere, Almanya ve Fransa gibi ülkelerin neredeyse iki katına denk düşüyor.

Günümüzün mobil cihaz kullanıcıları, bir yandan TV izlerken diğer ellerinde telefonlarıyla uğraşma eğilimindeler ve sosyal medyada da hiç olmadığı kadar etkinler.
Tüm bunlar işletmeniz için ne anlama geliyor? Pazarlamanızın müşterilere bulundukları yerde ulaşması gerekir. Bugünlerde bunun anlamı mobil cihazlar.

Bu nedenle ister marka farkındalığını artırmak istiyor olun. Müşteri sadakatini teşvik ediyor olun. Ya da gelirlerinizi artırmak istiyor olun. Mobil cihazlar, işletmenize doğru müşterilere, doğru yerde ve doğru zamanda ulaşması için sayısız olanak sunabilir.

Başlangıç noktası neresi mi? Mobil cihazlarda sorunsuz çalışan bir web sitesi.

Bir saniyeliğine müşteri kitlesini artırmak isteyen bir tesisatçı olduğunuzu hayal edelim. Yeni müşterilere ulaşmak için mobil cihazlarını nasıl kullanabilirsiniz?

Yerel gazetelerde görüntüleyenleri web sitenize yönlendiren bir reklam yayınlayabilirsiniz.

Mobil cihazlara uygun biçimde optimize edilen sitenizin ana sayfasında yeni müşterilere ilk hizmet alımlarında %20 indirim sunan bir tanıtım düğmesi olabilir.

Mobil cihazda görüntülendiğinde sayfanızın üst kısmında bulunan telefon numaranız tıklanarak telefon araması başlatılabilir.

Bağlantılar, sosyal medyada kolayca paylaşılabilmesi için kısaltılabilir.

Bunlar, işletmenizin büyümek için mobil cihazlardan faydalanabileceği yollardan sadece birkaç örneğidir.

Harika bir mobil web sitesine sahip olma konusunu ele alacak ve mobil uygulamaların işletmeniz için doğru olup olmadığını konuşacak ve mobil reklamcılık üzerine sohbet edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin!

Hareket halindeyken internette gezinme, gündelik hayatın son derece sıradan bir parçası haline geldi. Bu nedenle, mobil platformda yer almak işletmelerin önem vermesi gereken bir konudur. Mobil site ile mobil uygulama arasındaki farkı, mobil SEO’yu ve hedefleriniz için doğru mobil pazarlama türünü öğrenin.Mobil video tüketimi yükselen bir değerken reklam stratejinize mobil platformu da dahil etmek çok yerinde bir adımdır.

Mevcut seçenek ve araçları, doğru anahtar kelimelerle birlikte reklam biçimlerini nasıl seçeceğinizi anlamak, ilk mobil pazarlama kampanyanızda başarı sağlamanıza yardımcı olur.

Bizi takip edin. Facebook:  Webtasarım / E-Ticaret
Maxwebtasarım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+90 534 890 05 20 / info@maxwebtasarim.com

TOP