Mobilde görüntülü reklam kampanyalar

İçerik pazarlamadaki başarınızı ölçme

Mobilde görüntülü reklam kampanyalar

Kullanıcılar bu günlerde mobil cihazlarıyla çokça vakit geçiriyorlar. Bu nedenle görüntülü reklamlarınızın bu cihazlarda nasıl çalıştığı üzerine düşünmek önemlidir.

Görüntülü reklamcılık, pek çok farklı hedefe ulaşmanıza yardımcı olabilir. Yeni müşteriler bulmak veya bir marka adı oluşturmak gibi. Yapmaya çalıştığınız şey ne olursa olsun mobil cihazlar, görüntülü reklamcılık yaklaşımınızın önemli bir bölümünü oluşturacak.

Görüntülü reklamlar, internette içerik arayan kullanıcıların dikkatini çekmeye yöneliktir. Bu durum, mobil dünyada da geçerlidir. Ancak göz önünde bulundurulması gereken, önemli birkaç fark vardır.

Boyut konusuyla başlayalım. Şu anda mevcut olan tüm farklı mobil cihaz türlerini düşünün. Büyüklü küçüklü akıllı telefonlar, tabletler, tablet telefonlar ve akıllı saatler var. Peki bir veya iki yıl içinde hangi yeni cihazların popüler olacağını kim bilebilir?

Kullanılan cihazların böylesine farklı olması nedeniyle görüntülü reklamlar konusunda “hepsine uygun bir boyut” yaklaşımının işe yaramayacağını söyleyebiliriz. Bu konuyu bir düşünün. Tablette son derece ilgi çekici olan ancak küçük bir mobil cihazda aşırı büyük boyutlu ve tuhaf görünen bir reklamınız olabilir. Mobil cihazlarda mükemmel görünen ancak tablet kullanıcısının ilgisini çekmeyen bir reklamınız da olabilir.

Bu nedenle, görüntülü reklamlarınızın mobil cihazlarda başarılı olmasını istiyorsanız biraz deneme yapmanız gerekir.
Kitlenizin kullandığı cihazlara uyacak, doğru reklam biçimi kombinasyonunu bulmaya çalışın. Böylece Görüntülü Reklam Ağı kampanyalarınızın erişimini büyük ölçüde artırmak için çok iyi bir fırsat yakalarsınız.

Size iyi haberlerimiz de var. Reklamlarınızı yayınlamak için Google AdWords platformunu kullanıyorsanız ücretsiz Google Reklam Galerisi’nden faydalanarak hızlıca her şekil ve boyutta profesyonel görünüme sahip görüntülü reklamlar oluşturabilirsiniz.

Normal görüntülü reklam kampanyalarında olduğu gibi mobil cihazlara yönelik Görüntülü Reklam Ağı kampanyaları da ilgi alanlarına göre ulaşmaya çalıştığınız kitleyi hedefleyebilir. İster AdWords isterseniz Yandex Reklam gibi diğer mobil reklam ağlarını kullanıyor olun, bu durum geçerlidir.

Örneğin bir tesisatçıysanız tesisat hizmetlerini inceleyen web sitelerine bakan kullanıcıları hedefleyebilirsiniz.

Mobil dünyanın benzersiz yanı, reklamlarınızı web sitelerinde göstermeyle sınırlı olmamanızdır. Bir adım daha ileri gidip reklamlarınızı mobil uygulamalarda da gösterebilirsiniz.

Uygulamalar, kullanıcıların mobil cihazlarında geçirdikleri zamanın büyük bir parçası haline geldi. Bu nedenle görüntülü reklam yaklaşımınıza mobil uygulamaları dahil etmek, her zamankinden daha önemli.

Bu iş karmaşık görünüyorsa, endişelenmeyin, biz sizi yönlendireceğiz.

Tesisat örneğimizi hatırlıyor musunuz? Mobil görüntülü reklamlarınızın yorumlar sunan web sitelerini nasıl hedefleyebileceğini gösterdik, değil mi? Uygulamalarda da durum oldukça benzerdir. Tesisat işletmenizle alakalı belirli uygulamaları hedefleyebilirsiniz. Örneğin; yorumlar, nasıl yapılır konusunda bilgiler veya kendin yap içerikleri sunan uygulamalar.

Böylece kullanıcılar bu tür uygulamaları kullanırken reklamlarınız görünebilir. Uygulamaları mobil görüntülü reklamcılık yaklaşımınıza dahil ederek çok daha fazla potansiyel müşteriye ulaşabilirsiniz.

Şimdi biraz konuştuklarımızın üzerinden geçelim.

Yeni teknolojiler dünyayı yeniden şekillendirdikçe mobil cihazlardaki görüntülü reklamlar da hızla gelişiyor. Google AdWords veya Yandex Reklam gibi kullanabileceğiniz birden fazla mobil reklam ağı vardır.

Mobil cihazları içermeyen bir görüntülü reklamcılık stratejisi eksiktir, çünkü mobil cihazlar insanların yaşamlarının büyük bir parçasını oluşturur.

Uygulamaları içermeyen bir mobil görüntülü reklamcılık stratejisi de aynı nedenden ötürü eksiktir.

Neyse ki sizin için en iyi olanı bulabilmek için, farklı reklam biçimlerini ve hedefleme seçeneklerini denemeniz kolaydır.

Hareket halindeyken internette gezinme, gündelik hayatın son derece sıradan bir parçası haline geldi. Bu nedenle, mobil platformda yer almak işletmelerin önem vermesi gereken bir konudur. Mobil site ile mobil uygulama arasındaki farkı, mobil SEO’yu ve hedefleriniz için doğru mobil pazarlama türünü öğrenin.Mobil video tüketimi yükselen bir değerken reklam stratejinize mobil platformu da dahil etmek çok yerinde bir adımdır.

Mevcut seçenek ve araçları, doğru anahtar kelimelerle birlikte reklam biçimlerini nasıl seçeceğinizi anlamak, ilk mobil pazarlama kampanyanızda başarı sağlamanıza yardımcı olur.

Bizi takip edin. Facebook:  Webtasarım / E-Ticaret
Maxwebtasarım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+90 534 890 05 20 / info@maxwebtasarim.com

TOP