Mobilde reklam vermeye giriş

İçerik pazarlamadaki başarınızı ölçme

Mobilde reklam vermeye giriş

Bu günlerde kullanıcılar bilgisayarlarından çok akıllı telefonlarına bakarak vakit geçiriyorlar. Mobil cihazlar kullanıcıların sürekli bağlantıda kalmasına olanak tanıyor. Aynı zamanda da daha akıllı ve bilgili müşteriler haline gelmelerine yardımcı oluyor.

Akıllı işletmelerse bu durumu kavrıyor ve mobil reklamcılık yoluyla bu potansiyel müşterilere ulaşmak için daha fazla çaba harcıyor.

Bu yazı da, mobil cihazlara özel pazarlamanın avantajlarından ve getirdiği pek çok olanaktan bahsedeceğiz. Reklamcılık yaklaşımını uygularken göz önünde bulundurmanız gerekenleri de ele alacağız.

Mobil cihaz kullanıcılarına reklam yapmak, pek çok farklı şeyi başarmanıza yardımcı olabilir. Örneğin mobil reklamcılık, daha fazla telefon araması ve sorgu almanıza yardımcı olabilir. Ayrıca daha fazla kullanıcıyı mağazanıza veya web sitenize yönlendirebilir. Daha fazla kullanıcının mobil uygulamanızı indirmesini de sağlayabilir.

Ancak işlerin gerçekten ilginç hale geldiği nokta burası. Mobil reklamcılık size mobil cihazlarını kullandıkları sırada insanlarla bağlantı kurmak için pek çok benzersiz fırsat sunar. Örneğin, potansiyel müşterileri konumlarına göre hedefleyebilirsiniz. “Tıkla ve ara” reklamları gibi kullanışlı araçları da sunabilirsiniz.

İşletmenizin mobil reklamcılığa yaklaşımı, kitlenize ve genel işletme hedeflerinize oldukça bağlıdır. Mobil kitlenizi hedefleyebileceğiniz birkaç yere bakalım.

Öncelikle web siteniz arama sonuçlarında görünebilir. Kullanıcılar, işletmenizle veya sektörle ilgili anahtar kelimeleri aradığında görünen reklamları da yayınlayabilirsiniz.

Tesisatçı olduğunuzu ve hizmetinize ihtiyaç duyabilecek ev sahiplerini hedeflemek istediğinizi varsayalım. Arama ağı reklamlarınız, kullanıcılar “yakınımdaki tesisatçılar” veya “mutfak lavabosu tıkandı” gibi arama terimlerini aradıklarında görünebilir.

Mobil kullanıcıların arayabilecekleri, daha kısa anahtar kelimelere veya ifadelere odaklanmaya çalışın. Pek çok kişinin telefonlarında yazı yazmak söz konusu olduğunda beceriksiz olduğunu unutmayın! Bilgisayarda yaptıkları gibi arama yapmazlar. Ayrıntılı, uzun ifadeleri aramaları pek olası değildir.
Mobil sitelere göz atan kullanıcıları hedeflemek için görüntülü reklamları da kullanabilirsiniz. Reklamlar bu web sitelerinde metin, görüntü veya video biçiminde görünebilir.

Mobil reklamlar doğal olarak küçük olduğundan net bir harekete geçirici mesajla güçlü, kısa ve öz bir mesaj vermesi gerekir.

Mobil uygulamaları kullandıkları sırada bile kullanıcılara reklam yapabilirsiniz. Örneğin bölgenizdeki daha fazla kullanıcının tesisat hizmetlerinizi öğrenmesini istiyorsanız müşterilerin yorum yaptıkları Yelp veya Zomato gibi uygulamalarda reklam yayınlayabilirsiniz.
Mobil reklamcılığın sunduğu pek çok olanak olsa da para yatırmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç önemli nokta vardır.

Göz alıcı reklamlar yayınlamak, işin sadece yarısıdır.

Mobil cihaz dostu bir web sitenizin olması da eşit derecede önemlidir. Aksi takdirde, Google veya Facebook’taki etkileyici reklamlarınız başarısız olabilir. Çünkü mobil reklamlarınız, kullanıcıları kendi cihazlarına uygun şekilde optimize edilmemiş bir siteye yönlendirir. Müşterileriniz mükemmelin altında bir deneyim yaşarlar.
Tüm mobil cihazların aynı olmadığını da unutmayın. Faydalı başka bir ipucu da reklamları özelleştirmektir. Böylece reklamlarınız çeşitli ekranlarda düzgün şekilde çalışır.

Bunu yapmanın bir yolu, reklamlarınızda kısa ve net metinler kullanmaktır. “ Reklamuzantıları”nı da kullanabilirsiniz. Bunlar, kullanıcıların sizi aramalarına veya mağazanızın adresine yön tarifi almalarına yardımcı olan özelliklerdir. Bu özellikler tüm cihazlara en iyi şekilde uymak üzere kendisini otomatik olarak yeniden boyutlandırır.

Mobil reklamcılık budur.

Kullanıcıların bu günlerde mobil cihazlarını hiç olmadığı kadar fazla kullandıklarını unutmayın. Bu nedenle onlara mobil cihazlarını kullandıkları sırada nasıl ulaşabileceğiniz üzerine düşünmeniz önemlidir. Arama sonuçlarında, diğer web sitelerinde, sosyal ağlarda ve hatta uygulama içinde reklam verebilirsiniz.

Reklamlarınızdan en iyi şekilde faydalanmak için mobil cihazlarda pazarlama konusunda iyi düşünülmüş, genel bir yaklaşımınızın olmasını istersiniz. Bizi izlemeye devam ederseniz mobil reklamcılık dünyasını daha ayrıntılı biçimde ele alacağız.

Hareket halindeyken internette gezinme, gündelik hayatın son derece sıradan bir parçası haline geldi. Bu nedenle, mobil platformda yer almak işletmelerin önem vermesi gereken bir konudur. Mobil site ile mobil uygulama arasındaki farkı, mobil SEO’yu ve hedefleriniz için doğru mobil pazarlama türünü öğrenin.Mobil video tüketimi yükselen bir değerken reklam stratejinize mobil platformu da dahil etmek çok yerinde bir adımdır.

Mevcut seçenek ve araçları, doğru anahtar kelimelerle birlikte reklam biçimlerini nasıl seçeceğinizi anlamak, ilk mobil pazarlama kampanyanızda başarı sağlamanıza yardımcı olur.

Bizi takip edin. Facebook:  Webtasarım / E-Ticaret
Maxwebtasarım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+90 534 890 05 20 / info@maxwebtasarim.com

TOP