Mobile yönelik sosyal medya kampanyaları

İçerik pazarlamadaki başarınızı ölçme

Mobile yönelik sosyal medya kampanyaları

Sosyal medyada pazarlama, işletmenizi tanıtmanın ve özel bir takipçi kitlesini oluşturmaktan web sitenizdeki satışları artırmaya kadar çeşitli hedeflere ulaşmanın mükemmel bir yoludur. Aynı zamanda müşterilerinizin sosyal etkinlikleri hakkında da değerli bilgiler sunabilir. İşletmenizi büyütmede çok önemli bir rol de oynayabilir.

Şimdi şu konulardan bahsedelim: Mobil sosyal medya kampanyası oluşturma. Sosyal ağlarda mevcut olan hedefleme seçenekleri. Mobil sosyal reklamlar oluşturmaya yönelik birkaç kural.

Mobil sosyal medya reklamcılığının üç önemli adımı vardır.

Öncelikle kullanmak istediğiniz sosyal medya sitelerini belirleyin. Sosyal ağlar; kişisel ilişkiler geliştirme, görüntü veya video gibi belirli içerik türlerine odaklanan içeriklerin paylaşılması ve profesyonel ağ kurma gibi farklı amaçlara hizmet eder. Bir ağın amacını ve bu ağa katılan kullanıcıların kimler olduğunu öğrendikten sonra işletmeniz için en alakalı yerleri seçebilirsiniz.

Ardından kitle hedefleme özelliklerinden faydalanın. Twitter, LinkedIn ve Facebook gibi sosyal medya reklamcılığı çözümleri, reklamlarınızı daha görünür hale getirmenize yardımcı olmak için çeşitli hedefleme seçenekleri sunar.

Son olarak, mobil cihazları aklınızda bulundurarak reklamlar oluşturun. Kullanıcıların sosyal medya sitelerini mobil cihazlarından ziyaret etmeleri daha olasıdır. Bu nedenle mesajlarınızın küçük ekranlarda görüntüleme için optimize edilmiş olması gerekir.
İstanbul’da bir tesisat firmanızın olduğunu varsayalım. Sosyal medyada hedefli reklamcılığı kullanarak bölgenizde yaşayan insanlarda farkındalık yaratmak istiyorsunuz.
Sitenize daha fazla trafik çekmek için Facebook’ta mobil reklam yayınlamaya karar verirsiniz. Ardından da kampanyanızı İstanbul’daki kullanıcıları hedefleyecek şekilde ayarlarsınız.

Erkek ev sahiplerini hedeflemeye de karar verirsiniz. Çünkü müşterilerinizin çoğunu onların oluşturduğunu bilirsiniz.

Facebook’taki ilgi alanları, etkinlikleri ve beğendikleri sayfalara göre de kullanıcıları hedefleme seçeneğiniz vardır. Böylece grubunuzu ev işleri ve tesisat sorunlarına ilgi gösteren erkekleri içerecek şekilde düzenlersiniz.
Sosyal medya sitelerinde kullanıcılarıyla ilgili pek çok bilgi yer alır. Bunlar sayesinde kitlenizi daha anlamlı bir şekilde hedefleyebilirsiniz. Verdiğimiz örnekte Facebook hedefleme, tesisat işletmenizin belirli bir alandaki daha özel bir kullanıcı grubuna ulaşmasına olanak tanır.

Sonraki adım, mobil Facebook kullanıcılarını hedefleyen, göz alıcı reklamlar oluşturmaktır. Mobil ekranlar masaüstü bilgisayarlardan çok daha küçük olduğu için mesajlarınızı kısa ve basit tutmak en iyisidir. Reklamlarınızı metin tabanlı yerine görüntü tabanlı yapmayı tercih edebilirsiniz. Örneğin, en yeni gider ve boru serinizi sergilemek için bir dönen reklam kullanabilirsiniz. Kullanıcılar tüm ürünlerinizi görmek için kaydırabilirler. Doğrudan web sitenize yönlendirilmek için ise bir resmi tıklayabilirler.

Şimdi tekrar özetleyelim. Öncelikle reklamlarınız için doğru sosyal medya sitelerini seçin. Ardından istediğiniz kitleye göre reklamlarınızı hedefleyin. Son olarak mobil cihazlara özel hazırlanan, etkili reklamlar oluşturun.

Giderek daha fazla kullanıcı mobil cihazlarında sosyal medya kullanmaya yöneldiğinden sorunsuz işleyen bir sosyal mobil pazarlama kampanyası, reklam çalışmalarınızı artırmaya yardımcı olabilir.

Hareket halindeyken internette gezinme, gündelik hayatın son derece sıradan bir parçası haline geldi. Bu nedenle, mobil platformda yer almak işletmelerin önem vermesi gereken bir konudur. Mobil site ile mobil uygulama arasındaki farkı, mobil SEO’yu ve hedefleriniz için doğru mobil pazarlama türünü öğrenin.Mobil video tüketimi yükselen bir değerken reklam stratejinize mobil platformu da dahil etmek çok yerinde bir adımdır.

Mevcut seçenek ve araçları, doğru anahtar kelimelerle birlikte reklam biçimlerini nasıl seçeceğinizi anlamak, ilk mobil pazarlama kampanyanızda başarı sağlamanıza yardımcı olur.

Bizi takip edin. Facebook:  Webtasarım / E-Ticaret
Maxwebtasarım.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+90 534 890 05 20 / info@maxwebtasarim.com

TOP