Web Tasarım Nasıl Yapılır

Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Web Tasarım Nasıl Yapılır?Web tasarım birçok etkeni bir arada düşünmemiz gereken bir alandır. Web site tasarımcıları genellikle web tasarım sürecini kod ve içerik yönetimi gibi teknik konulara odaklanarak düşünürler. Ancak harika tasarım, sosyal medya düğmelerini veya hatta görselleri nasıl entegre ettiğinizle ilgili değildir. Harika tasarım, aslında kapsayıcı bir stratejiyle uyumlu bir web sitesi oluşturma sürecine odaklanmak ile ilgilidir.

İyi tasarlanmış web siteleri estetik bir görünümden çok daha fazlasını kullanıcı deneyimine sunar. Web tasarımı başarılı bir şekilde yapılmış siteler ziyaretçileri çeker ve görseller, metin ve etkileşimleri kapsayan çeşitli göstergeler aracılığıyla insanların ürünü, şirketi ve markayı anlamalarına yardımcı olur. Bu, sitenizin her öğesinin tanımlanmış bir hedef doğrultusunda çalışması gerektiği anlamına gelir.

Web tasarımı için öncelikle sektör ve hedef kitle iyi bir şekilde tanınmalıdır. Hedef kitlenin web sitenize hem mobil hem de masaüstü olarak ulaşması sağlanmalıdır. Bu responsive tasarımın gerekliliğidir. Web tasarımları arama motorlarına uyumlu, ve SSL sertifikalı olmalıdır.

Peki elementlerin bu uyumlu sentezi nasıl yakalanır?

7 Adımda Web Tasarım

  1. Hedef belirleme: Yeni web sitesinin hangi hedefleri yerine getirmesi gerektiğini belirlemek için şahıs ya da firmalar ile iletişimde olup, hedef kitleyi ve sektörü iyi bir şekilde analiz etmektir.
  2. Kapsam tanımı: Sitenin hedef kitlesini öğrendikten sonra, projenin kapsamını tanımlayabiliriz. Yani, sitenin amacını gerçekleştirmek için ihtiyaç duyduğu web sayfaları ve özelliklerinin belirlenmesi
  3. Site haritası Oluşturma: Kapsam iyi tanımlandığında, kapsam tanımında tanımladığımız içerik ve özelliklerin birbiriyle nasıl ilişki kuracağını tanımlayarak site haritasını oluşturmaya başlayabiliriz.
  4. İçerik oluşturma: Artık aklımızda sitenin daha büyük bir resmi olduğuna göre, sayfaların tek bir konuya odaklanmasına yardımcı olmak için her zaman arama motoru optimizasyonunu (SEO) göz önünde bulundurarak tek tek sayfalar için içerik oluşturmaya başlayabiliriz. Bir sonraki aşamamız için üzerinde çalışabileceğiniz gerçek içeriğe sahip olmanız çok önemlidir. Bu aşamada rakip analizi çok iyi bir şekilde yapılmalı ve rakiplerin eksikleri göz önünde bulundurularak kapsamlı SEO içerikler oluşturulmalıdır. Landing Page yapımı ile bu işe başlanmaktadır.
  5. Görsel öğeler: Bu aşamada site mimarisi ve kullanıcı deneyimine uygun içeriklerle görselleri markalaştırma üzerinde çalışmaya başlayabiliriz. Müşteriye bağlı olarak, bu zaten iyi tanımlanmış olabilir, ancak görsel stili de sıfırdan tanımlıyor olabilirsiniz. Stil döşemeleri, ortam panoları ve öğe kolajları gibi araçlar bu sürece yardımcı olabilir.
  6. Test: Web sitesinin en önemli sayfaları oluşturuldu ve ve site ziyaretçisine nasıl gösterileceği yani web tasarımı yapıldı, bu aşamadan sonra her şeyin çalıştığından emin olmanın zamanı geldi. Kullanıcı deneyimi sorunlarından, basit bozuk bağlantılara kadar her şeyi tanımlamak için çeşitli cihazlarda siteye manuel olarak göz atılarak otomatik site tarayıcıları ile bu süreci birleştirmeliyiz.
  7. Web Sitesini Yayınlama: Her şey hazır olduğunda web sitenizin yayınlanma yani hedef kitle ile buluşma aşamasına geçilir.

Web siteleri, işletmenizin kendini ifade etmesi için gereken önemli bir platformdur, bu nedenle markanızın değerlerini temsil eden bir web sitesi tasarımına sahip olmak çok önemlidir. Analiz, tasarım, uygulama ve dağıtım yoluyla bu ilk izlenimi ilk 7 saniye içinde iyi bir izlenim haline getirmeye yardımcı olacağız. Web tasarım fiyatları için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

RESPONSİVE WEB TASARIM

İhtiyaçlarınıza uygun olarak Responsive Wordpress, .NET, PHP, AngularJS veya diğer teknolojilerden faydalanarak web sitenizi hazırlıyoruz.

( Kurumsal / Kişisel / Blog / E-Ticaret )
E-ticaret, kurumsal site, blog, tanıtım, üyelik, müşteri yönetimi ve diğer tüm ihtiyaçlarınıza uygun olarak sitenizi hazırlıyor, teslim ediyor, 6 ay ücretsiz bakım destek veriyor, daha uzun süreli ihtiyaçlarınız için uygun teklifler veriyoruz.

E-TİCARET SİSTEMLERİ

MaxWeb e-ticaret sistemi ile alan adı, hosting, kurumsal e-postalar, sanal entegrasyonu gibi hizmetler tek pakette sunulur. MaxWeb E-Ticaret profesyonel olduğu kadar da kolay yönetim paneline sahiptir. Ürün ekleme, yönetme ve sipariş takipleri için en iyi çözümleri sunuyoruz.

Kullanıcı dostu yönetim paneli ihtiyacınız olabilecek özel entegrayonlar ve size özel modüller için genişletilebilir bir sistemdir. Seo kriterlerine uygun inşa edilmiş yazılım ile rakiplerinizin bir adım önüne geçme fırsatı.

SEO - Arama motoru optimizasyonu

SEO, bir web sitesi hakkında arama motorları için yapılan tüm iyileştirme ve bulunabirlik çalışmaları olarak tanımlanabilir. Tek seferlik veya sürekli olarak, web sitenizi arama motorlarına uyumlu olacak şekilde düzenliyoruz.

Kapsamlı SEO faaliyetleri portföyümüzden sizin için en uygun olan stratejiyi sizlerle belirliyor, hem kod seviyesinde hem de dış çalışmalar ile aramalarda rakiplerinizden daha erişilebilir ve kolayca bulunur bir web sitesi sahibi olmanızı hedefliyoruz.

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

Sosyal medya kimliğinizi oluşturuyor, stratejinizi belirliyor ve sizin için hesapları işletiyoruz.Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram, Pinterest veya tüm diğer ağlarda takipçi sayınızı artıracak, sizi gündemde tutacak ve istediğimiz kimlik ve algının yaratılmasını sağlayacak çalışmaları yürütüyoruz.

‘Yap ve gelip izlemelerini bekle’ sadece sinemalarda olur. Yap, içerikle besle ve insanların katılmasını sağla. Tüm bunlardan sonra belki gelip kalıcı olabilirler. – Seth Godin

Referanslarımız

TOP