SEO süreci

SEO süreci

SEO süreci: Bu yazımız da arama motoru optimizasyonunun neden süregelen bir süreç olduğunu ve hedeflerinize ulaşmak için atmanız gereken adımları açıklayacağız. İnsanların ürün ve hizmetlerinizi aramak için kullandığı kelime ve tümcelerin ne olduğunu keşfetmek ve sitenizin içeriğini iyileştirmek gibi.

Sunduğunuz ürün veya hizmetleri arayan insanlar için web sitenizin görünürlüğünü artırmanıza yardımcı olan arama motoru optimizasyonunun ( SEO ) kısayolu yoktur.

İlk adım anahtar kelime araştırmasıdır: insanların işletmenizle ilgili ürün ve hizmetleri ararken hangi kelime veya tümceleri kullandığını keşfetmek.

Diyelim ki küçük bir çiftliğiniz var ve taze meyve-sebze siparişi sunmaya başladınız. İnsanların neler aradığını bildikten sonra—bu belki vejetaryen yemek tarifleri ya da sürdürülebilir ürünler olabilir—içeriğinizi ve fırsatlarınızı onların aradığı şeylerle daha iyi eşleşecek şekilde düzenleyebilirsiniz.

Bu, haftalık tarifler yayınlamak veya çiftlik hayatıyla ilgili bir blog yazmak anlamına gelebilir.
SEO işi asla bitmez çünkü trendler gelip geçer, kullanıcıların davranışları değişebilir ve arama motorları zaman içinde evrimleşir. Sizin işiniz, değişikliklerin sitenizi nasıl etkileyeceğini ve ücret gerektirmeyen (organik) trafik almaya devam etmek için ne yapmanız gerektiğini düşünmektir.

İşte arama konusunda nasıl güncel kalacağınıza dair 4 hızlı ipucu.

1: Arama motorlarının nasıl çalıştığını öğrenin.

Çoğu motorun yeni özellikler, algoritma değişiklikleri ve web sitenizi nasıl daha iyi optimize edebileceğinizle ilgili güncellemeler yayınladığı blogları var.

2: Değişiklikleri takip edin ve web sitenizi nasıl etkilediklerini izleyin.

Örneğin, büyük arama motorlarının mobil arama sonuçlarında kullanıcı deneyimini iyileştiren bir değişiklik yaptığını okuyabilirsiniz. Eğer web siteniz mobil cihazlar için optimize edilmediyse, daha kullanımı kolay bir hale getirmeniz gerekebilir.

3: Diğer web sitelerinden ilham alın.

Ücretsiz teslimat sunuyorlar mı? Sosyal ağlarda aktifler mi? Web sitelerini fotoğraflarla sürekli güncelliyorlar mı? Kendi işletmenize uygun yöntemleri kullanın.

4: müşterilerinizle konuşun.

Sitenizde hangi içeriklerin eksik olduğuna, hangi özelliklerin gerektiğine veya aranılan ürünlere dair en iyi görüşler müşterilerinkidir. Müşterilerinizin ürünlerinizi tarif etme şekli bile bir anahtar kelime türü olabilir—arama yapmak için de aynı terimi kullanma olasılıkları yüksektir.

İşte hepsi bu: bitmeyen SEO süreci. İşin sırrı ziyaretçilerin ne istediğini anlamakta, aradıkları içeriği oluşturup paylaşmakta ve gerektiğinde taktik değiştirebilmekte yatıyor.

Arama Motoru Optimizasyonu kulağa çok karışık gelebilir, ancak arama motorlarının işleyiş şeklini anlayınca SEO konusunda uzmanlaşmaya başlarsınız. Uyarlanabilir bir SEO planı oluşturma, en etkili anahtar kelimeleri belirleme ve önemli verileri ölçmenize yardımcı olabilecek araçlar hakkında bilgi edinin.

Bizi takip edin. Facebook:  Webtasarım / E-Ticaret
Maxwebtasarım.

TOP