Seo ( Arama Motoru Optimizasyonu )

Seo ( Arama Motoru Optimizasyonu )

Arama motoru optimizasyonu (SEO) genellikle web sitenizin çeşitli bölümlerinde küçük değişiklikler yapmakla ilgilidir. Tek tek bakıldığında bu değişiklikler artımlı iyileştirmeler gibi görünebilir ancak diğer optimizasyonlarla birleştirildiklerinde, sitenizin kullanıcı deneyimi ve organik arama sonuçlarındaki performansı üzerinde dikkate değer bir etkisi olur. Web sayfalarının temel bileşenlerinden oluştuğu için bunların birçoğu hakkında halihazırda bilgi sahibi olmanıza rağmen bunlardan en iyi şekilde yararlanmıyor olabilirsiniz.

Bu yüzden web sitesinde içeriklerin iyileştirilmesi gerekli görülen değişikliklerin uzman tarafından yapılması gibi işlemler gerekmektedir. SEO işini yaparken 'birinci sayfa, birinci sıra' gibi sözler vermemekteyiz. Bunun yerine site trafiğinde ve sitedeki genel anahtar kelimelerinde neredeyse %80'nin kademeli olarak ziyaretçi artışı sağlamaktayız. Söz veremekle birlikte onlarca sitemizde, anahtar kelimelerle, 1. sayfa 1 sıra da bulunduğumuzu belirtmek isteriz.

Bununla beraber internet siteniz arama motorlarında en üst sıralara kadar gelmektedir.

Ücretli reklamları görmezden gelen hatrı sayılır internet kullanıcısı için SEO çalışması, firmanızın internet ortamındaki hakimiyetini ve güvenilirliğini artıran bir hizmettir.

Seo Hizmeti

SEO kelimesinin açılımı “arama motoru optimizasyonu”dur. SEO teknolojinin gelişmesi ve internetin birçok alanda önemli hale gelmesi ile öne çıkan bir terim olmuştur. Bu nedenle birçok site için SEO çalışmaları yapılmış olsa da bunlar her zaman yeterli olmamaktadır Çünkü SEO uzmanlık isteyen bir alandır ve bu alanda destek alarak SEO hizmetinden en etkili şekilde faydalanmak mümkündür. Peki SEO ne işe yaramaktadır?

Aslında SEO, bir sitenin ve bir içeriğin arama motorunda daha öne çıkmasını sağlayan bir algoritmaya sahiptir. Bunun için de doğru kelimeleri kullanmak, doğru içerikleri yazmak ve arama motoruna hitap etmek gerekmektedir. En üst sırada yer almak bir site için o alanda en öne çıkan isim olmak demektir. Bu da o sitenin yapıyor ise satışını arttırırken yapmıyorsa da görünürlüğünü yükselterek kazancını her hâlükârda katlamaktadır. Bu nedenle doğru tek bir kelime kullanmak bile SEO hizmetinden en etkili sonuçların görünmesini sağlayabilir. SEO da aslında bir yatırım şeklidir ve bu nedenle SEO hizmeti almak isteyen pek çok insan bulunmaktadır.

SEO Nedir?

SEO, arama motoru üzerinden yapılan aramaları dikkate alarak daha öne çıkan bir site inşa etmek için tercih ediliyor. SEO aslında bir internet hizmeti ve bir sitede yer alan içerikler üzerinden bu hizmeti almak mümkündür. Veridimiz SEO hizmeti kapsamında da aslında kullanılan anahtar kelimeler ile başarılı bir oranda artan site giriş çıkışları sunabiliyoruz.

Siteye giriş çıkışların artmasını sağlayan SEO, aslında sitenin daha üstte göründüğünün de bir kanıtıdır. Bu sayede siteye girenler, alışveriş yapanlar ve içerikleri inceleyenler olacaktır. Elbette sitenin kalitesi ve ara yüzün özeni de belirleyicidir ancak SEO, kullanıcıyı sisteme sokmayı başaran ilk aşama olarak önem arz etmektedir. Bunun için sitenin konseptine ve içeriklerin bütününe hakim olmak gerekmektedir. SEO uzmanlık isteyen bir alandır ve bu iş profesyonellere bırakılmalıdır.

SEO Neden önemlidir?

SEO ne zaman bu kadar önemli oldu ve aslında neden bu kadar önemli gibi soruları sıkça duymaktayız. SEO özellikle internet üzerinden satış yapan siteler için oldukça etkilidir. Örneğin bir kişi bir ürün arıyorsa bunu ilk olarak Google üzerinden yazabilir. Ardından karşısına çıkacak siteler içerisinden en üstlerde yer alanlara tıklayacaktır ve ürüne bu şekilde erişebilecektir. Bu nedenle sitenizin kullanıcıyı kendisine çekecek bir sıralamada olması gerekmektedir.

Ancak bu esnada kullanılan anahtar kelimeler ve göze çarpan ilk terimler de kullanıcıyı çekmeyi sağlamaktadır. Bu nedenle SEO içerisinde birçok faktör vardır ve her biri ayrıntılı olarak incelenmelidir. Arama motorlarında üst sırada yer almak ve bunu korumak şarttır. Bu nedenle doru anahtar kelimeler ile eksiksiz içerikleri sisteme girmek, sitelerin görünürlüğünü ve siteye girişleri yükseltecektir.

Site İçi ve Site Dışı SEO

SEO kendi içerisinde iki ana gruba ayrılmaktadır. Bizler verdiğimiz hizmette ihtiyacınız olanı vererek gerektiğinde her iki hizmeti de sunabilmekteyiz. Site içi SEO bünyesinde içeriğin kendisi, dahili bağlantılar ve başlık yer almaktadır. Özellikle başlık etiketi içerisinde görülen anahtar kelimeler kullanıcı için çekici olmaktadır. Bu işlemi en doğru şekilde yapabilmek için siteye giren kullanıcıları analiz etmek gerekmektedir. Çünkü site içi SEO aslında o sitenin konsepti ve hedef kitlesine göre değişim açıktır.

Site dışı SEO ise adından da anlaşıldığı gibi web sitesinin dışında kalan bir optimizasyondur. Bunlara backlinkler dahil edilebilir. Sıra yükselttiği bilinen backlinkin doğru bir şekilde kullanımı çok daha etkili sonuçlar vermektedir. Ancak burada backlink yapılan sitenin güvenilirliği de hassas bir konudur. Bizler Maxweb olarak tüm bunların analizlerini yaparken profesyonel bir ekip ile çalışmaktayız.

SEO Danışmanlığı Hizmeti

SEO hizmeti almak için SEO danışmanlarımız ile görüşmeniz gerekmektedir. SEO danışmanlığı hizmeti, bu alanda uzman olan kişilerce verilen bir hizmettir ve aslında siteye özel olarak planlanan bir süreci de bulunmaktadır. Başarılı bir SEO danışmanı, sitenizi öne çıkarırken sitenizin genel anlamda görünürlüğünü de yükseltecektir. Bu sayede SEO hizmeti çok daha uzun süreli ve etkili şekilde sonuçlanacaktır. SEO hizmeti bir defalık olmadığından uzun süreli kaliteli sonuçlar için ortak bir çalışma yürütmek gerekmektedir. SEO danışmanınız ile uzun süreli çalışabilir ve sitenizin her trende karşı yükselişini koruyabilirsiniz.

SEO Analiz - Teklif iste

TOP