Mobil uygulamaları anlamak

İçerik pazarlamadaki başarınızı ölçme

Mobil uygulamaları anlamak

Etkili bir mobil pazarlama yaklaşımı, web sitenizin mobil cihazlarda iyi biçimde çalışması için optimize edilmesinden daha fazlasını içerir. Giderek daha fazla işletme, müşterileriyle hareket halindeyken etkileşim kurmak için mobil uygulamalara da yatırım yapıyor.

Peki mobil uygulamalar hangi amaçlara hizmet eder? Uygulama oluşturmanın işletmenize nasıl fayda sağlayabileceğini nereden anlarsınız?

Bir uygulamayı mobil web sitesinden nelerin farklı kıldığını, mobil uygulamaların avantajlarını ve bir mobil uygulamanın sizin için uygun olup olmadığını nasıl belirleyeceğinizi konuşacağız.

Mobil web siteniz, ana sitenizin daha basit bir versiyonudur. Mobil cihaz dostu siteler, ana sitenizle aynı öğeleri sunar ancak daha küçük ekranlarda iyi çalışacak şekilde geliştirilmiştir. Ziyaretçiler bir mobil siteye, tam boyutlu bir bilgisayar tarayıcısında olduğu gibi mobil web tarayıcısından erişirler.
Diğer yandan mobil uygulamalar, bir mobil cihaza indirilip yüklenebilecek uygulamalardır.

Uygulamalar genellikle bir web tarayıcısında kolayca başarılamayan belirli bir işlevi sunar. Çoğunlukla kamera veya GPS gibi akıllı telefon özellikleriyle entegre olur.

Uygulamaların işletmenize fayda sağlayabileceği pek çok yol vardır.

Bazı örneklere göz atalım.
Pekala. Bağımsız bir sinema salonuna sahip olduğunuzu hayal edin. Bilet satışlarını artırmak için bir uygulama hazırlamaya karar verdiniz.

Uygulamaların temel avantajlarından biri, uygulamayı kullanmadığı zaman bile bir kullanıcının mobil cihazına mesaj gönderebilmesidir. Bunlara “Anlık bildirimler” adı verilir. Bunları kullanarak müşterilerinize vizyona giren en yeni filmlerle ilgili hatırlatma gönderebilir veya özel indirimli seansları duyurabilirsiniz.

Uygulamanız yeni bir Sadakat programını da destekleyebilir. Müşterileriniz uygulamayı kullanarak sinemanızda izledikleri her film veya stanttan satın aldıkları her patlamış mısır karşılığında puan kazanabilirler.

Uygulamanızda basitleştirilmiş ödeme işlemi, müşterilerin film biletlerini birkaç tıklamayla satın almalarına olanak tanıyabilir. Ayrıca uygulamanız, mobil cihazınızın GPS’ini kullanarak sinemaya doğru yol tarifi paylaşabilir.

İşletmeniz için sunulan çok sayıda olanağı değerlendirerek kendi uygulamanızı geliştirmeye karar verebilirsiniz.

Peki nasıl başlayacaksınız? İşletmenizin hedefleri ve ziyaretçilerin bir mobil cihazda neyi başarmalarını istediğiniz üzerine düşünmenize yardımcı olur. Belki de tüm bunları mobil cihazınızda gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bir uygulama tarafından daha iyi biçimde gerçekleştirilecek bir işletme hedefi belirleyebilirsiniz. Bu, online başarınıza doğru sonraki adımınız olabilir.

O zaman bunları özetleyelim.

Bir mobil uygulama, müşterilerinizin belirli, faydalı hedefleri başarmalarına yardımcı olarak mobil web sitenizi tamamlayabilir.

İşletmeye yönelik bir uygulama, müşteri sadakatini artırmaya yardımcı olabilir. Müşterilerle etkin bir şekilde iletişim kurabilir ve satın alma işlemlerini mobil cihazlarında kolayca gerçekleştirmelerine yardımcı olabilirsiniz.

Başlamak için sabırsızlanıyor musunuz? O zaman birkaç seçeneğiniz var. Birlikte çalışabileceğiniz, profesyonel bir uygulama geliştirici bulabilirsiniz. Alternatif olarak da Mobiroller gibi kendi kendinize kullanabileceğiniz araçlardan birine göz atın.

Hareket halindeyken internette gezinme, gündelik hayatın son derece sıradan bir parçası haline geldi. Bu nedenle, mobil platformda yer almak işletmelerin önem vermesi gereken bir konudur. Mobil site ile mobil uygulama arasındaki farkı, mobil SEO’yu ve hedefleriniz için doğru mobil pazarlama türünü öğrenin.Mobil video tüketimi yükselen bir değerken reklam stratejinize mobil platformu da dahil etmek çok yerinde bir adımdır.

Mevcut seçenek ve araçları, doğru anahtar kelimelerle birlikte reklam biçimlerini nasıl seçeceğinizi anlamak, ilk mobil pazarlama kampanyanızda başarı sağlamanıza yardımcı olur.

Bizi takip edin. Facebook:  Webtasarım / E-Ticaret
Maxwebtasarım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+90 534 890 05 20 / info@maxwebtasarim.com

TOP